Ogłoszenia duszpasterskie na III Tydzień Wielkanocny

14 - 21 kwietnia 2024 r.

1.    W dzisiejszą niedzielę Kościół w Polsce przeżywa Niedzielę Biblijną, która otwiera XVI Tydzień Biblijny pod hasłem „Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Ta Niedziela Biblijna jest zarazem VIII Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. W tym roku jako Wspólnota czytamy Dzieje Apostolskie. Zachęcam do codziennej modlitwy, rozważając wybrany po Komunii świętej fragment Pisma Świętego.

2.    W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto - 1058 rocznicę Chrztu Polski. Wdzięczni Panu Bogu i naszym przodkom za dar wiary módlmy się gorąco w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny, a zwłaszcza o ochronę życia poczętego.

3.    W minioną niedzielę, w której obchodziliśmy „Dzień Dobra”, Zespół Charytatywny naszej Parafii zebrał do puszek na rzecz pomocy ubogim naszej Diecezji 650 zł oraz na parafialne dzieła Caritas 650 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary i za przeprowadzenie zbiórki.

4.    W czwartek o godz. 20.00 zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego wszystkich, którzy pragną słuchać i rozważać Ewangelię we Wspólnocie.

5.    W piątek o godz. 15.00 w kościele odbędzie się katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

6.    Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Office Ecologic zapraszają wszystkich Parafian do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery itp.). Zbiórka odbędzie się na podwórzu plebanii w piątek 19 i w sobotę 20 kwietnia do godz. 9.00. Przychody z akcji pozwolą między innymi na wsparcie posługi misyjnej Kapłana naszej Diecezji, Księdza Łukasza Więcława w Ekwadorze. Informację szczegółową znajdziemy na plakacie w gablocie i na ulotkach pod chórem. Zapraszamy do włączenia się w to szlachetne dzieło. Ci z Parafian, którzy nie mogą przynieść zużytego sprzętu, mogą ofiarować symboliczną cegiełkę wpłacając na konto Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej. Nr konta znajdziemy na ulotkach pod chórem i na stronie internetowej www.pro-missio.org

7.    W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie, Zakonne i Misyjne. Z tej okazji odbędzie się zbiórka do puszek na kształcenie kleryków naszej Diecezji Kaliskiej. Bóg zapłać za złożone ofiary.

8.    Bóg zapłać tym Rodzinom, które w minioną sobotę pomogły w sprzątaniu naszego kościoła. W przyszłą sobotę 20 kwietnia o godz. 8.30 proszę o pomoc w sprzątaniu następujące Rodziny z Bogufałowa, Państwa: Rzekieckich (nr 7A), Majów (nr 9A), Kurek (nr 9) i Kurek (nr 9B).

9.    W tym tygodniu biuro parafialne czynne w sobotę od godz. 9.00 do 11.00.

10. Przed kościołem do nabycia „Opiekun”, „Niedziela”, są też „Misyjne Drogi”.

11. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty parafialnej † Jacka Błaszczyka z Bogufałowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Proboszcz Parafii w Chynowej