Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na IX Tydzień Zwykły

 4 - 11 czerwca 2023 r.

1.     W dzisiejszą niedzielę, na prośbę Księdza Biskupa Kaliskiego odbędzie się zbiórka do puszek na wsparcie dwóch budujących się kościołów w Diecezji Kaliskiej. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2.     W dzisiejszą niedzielę o godz. 12.00 odbędzie się odpust Najświętszej Trójcy w Mikstacie.

3.     W poniedziałek przypada 7 rocznica śmierci † Księdza Prałata Edmunda Sieczki naszego wieloletniego Proboszcza. Serdecznie zapraszam na Mszę świętą w intencji † Księdza Prałata o godz. 18.30. Po Mszy świętej udamy się na cmentarz, aby pomodlić się przy grobie Księdza Prałata Edmunda.

4.     We wtorek o godz. 17.00 zapraszam dziewczynki od najmłodszych do III klasy oraz dziewczynki i chłopców z klasy III, na próbę sypania kwiatków i ustawienia w czasie procesji. Proszę, aby dzieci I Komunijne szły w procesji podczas Oktawy Bożego Ciała w swoich strojach, dziewczynki z liliami a chłopcy z dzwonkami.

5.     We wtorek 6 czerwca na Mszy świętej o godz. 18.00 będziemy gościć Wspólnotę Źródło Jakuba, która otacza modlitwą powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego oraz ich rodziny. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy w tej intencji wszystkich Parafian a zwłaszcza rodziny księży i sióstr zakonnych pochodzących z naszej Parafii.

6.     W środę od godz. 9.00 będą odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną. Nowych Chorych proszę zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.

7.     W uroczystość Bożego Ciała główna Msza święta będzie o godz. 7.30, a po niej Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy: od kościoła do skrzyżowania przy sklepie, następnie do krzyża przy dawnej remizie strażackiej, gdzie będzie pierwszy ołtarz, potem powrót w kierunku skrzyżowania i drogą w kierunku Państwa Marczaków i Bachmannów, dalej w lewo do krzyża na Kwiatkowie, gdzie będzie drugi ołtarz, następnie w kierunku figury Matki Bożej, gdzie będzie trzeci ołtarz i powrót w kierunku kościoła do czwartego ołtarza, który pozostaje w tym samym miejscu. Bardzo proszę o przygotowanie pierwszego ołtarza Parafian mieszkających od skrzyżowania przy szosie w kierunku Strzyżewa, drugiego ołtarza Parafian z Kwiatkowa, trzeciego ołtarza Parafian mieszkających od skrzyżowania przy szosie w kierunku Przygodzic i na „Zapłociu”, czwartego ołtarza, który pozostaje w tym samym miejscu, Parafian mieszkających od sklepu Państwa Ratusznych po obu stronach ulicy do Domu Pogrzebowego. Zachęcam do licznego udziału i uwielbienia Najświętszego Sakramentu, zwłaszcza rodziców z dziećmi, młodzież i wszystkich Parafian. Następna Msza święta o godz. 10.30 z nabożeństwem czerwcowym. Po południu o godz. 15.00 Msza święta z Procesją Eucharystyczną wokół kościoła. Serdecznie dziękuję za wykonanie ołtarzy i udekorowanie trasy procesji, a Panom Strażakom za zabezpieczenie trasy.

8.     W dniu Bożego Ciała i w czwartek na zakończenie Oktawy proszę, aby baldachim nieśli Strażacy. Bardzo proszę, aby w czasie Procesji Eucharystycznych w Boże Ciało i w Oktawie, tak jak to było w poprzednich latach, zabierać w miarę możliwości wszystkie feretrony i sztandary. W związku z tym proszę drogich Parafian o zaangażowanie w procesje w poszczególne dni Oktawy według następującego porządku:

·        Środa 7 czerwca – Przygodziczki od nr 1 do 35;

·        Czwartek 8 czerwca (Boże Ciało) – Bogufałów (dwie procesje);

·        Piątek 9 czerwca – Chynowa od nr 41 do 75;

·        Sobota 10 czerwca – Chynowa od nr 76 do 111;

·        Niedziela 11 czerwca – Chynowa od numeru 148 do 206;

·        Poniedziałek 12 czerwca – Przygodziczki od nr 36 do 77;

·        Wtorek 13 czerwca – Chynowa od nr 112 do 122 i domy przy szosie od nr 207 do 218;

·        Środa 14 czerwca – Chynowa Mały Borek;

·        Czwartek 15 czerwca – Chynowa od nr 1 do 40;

·        Piątek 16 czerwca (Najświętszego Serca Pana Jezusa) – Przygodziczki Jezioro.

9.     W czwartek 15 czerwca zakończy się Oktawa Bożego Ciała. O godz. 18.30 będzie Msza święta i procesja do czterech ołtarzy tzw. „krótszą trasą” od kościoła tzw. ulicą Różaną do domu przedpogrzebowego i z powrotem do kościoła. Proszę o wykonanie ołtarzy: pierwszy – Bogufałów, drugi – Chynowa Lipie, trzeci – Chynowa Mały Borek, czwarty – Przygodziczki. Na zakończenie procesji w czwartek będzie poświęcenie wianków.

10. W sobotę 10 czerwca w sanktuarium Matki Bożej w Kotłowie odbędzie się dzień skupienia dla Wspólnot Żywego Różańca. Program dnia skupienia jest następujący: godz. 10.00 zawiązanie wspólnoty i modlitwa różańcowa; 10.45 wspólny śpiew pieśni maryjnych; 11.15 konferencja; 12.00 Msza święta; po Mszy agapa i spotkanie integracyjne. Serdecznie zapraszam Matki i Ojców Wspólnot Żywego Różańca z naszej Parafii do wzięcia udziału w tym spotkaniu.

11. W sobotę 17 czerwca odbędzie się pielgrzymka dzieci I Komunijnych z rodzicami do Częstochowy. Zapisy w zakrystii po Mszy świętej. Koszt pielgrzymki 50 zł. od osoby. Wyjazd autokaru: z Bogufałowa (przy Krzyżu) godz. 6.50, z Chynowej przed Kaplicą pogrzebową godz. 7.00, z Przygodziczek przy przystanku autobusowym godz. 7.10. Planowany powrót ok. 19.00. Msza święta na Jasnej Górze o godz. 11.00.

12. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Bogufałów „Źródło Baryczy” zaprasza wszystkich parafian w niedzielę 18 czerwca do udziału w XIII Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Kotłowskiej. Zbiórka o godz. 14.00 przed kościołem a następnie po modlitwie wymarsz do Kotłowa, gdzie o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza święta za Parafian i w intencji Pielgrzymów. Po Mszy świętej powrót pieszo do Parafii.

13. W tym tygodniu biuro parafialne czynne wyjątkowo w piątek od godz. 16.00 do 17.30.

14. Przed kościołem do nabycia nowy numer „Opiekuna”, „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”, są też „Misyjne Drogi”.

 

 Proboszcz Parafii w Chynowej