dni powszednie godz. 18.30 (wtorek i czwartek godz. 7.00)

sobota    18.00,

Wczwartek od godz. 15.00 do godz. 16.30

Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Tydzień Zwykły

1 - 8 sierpnia 2021 r.

1. Zbliża się czas naszego odpustu parafialnego ku czci św. Wawrzyńca. Uroczystej Mszy świętej odpustowej w niedzielę 8 sierpnia o godz. 12.00 przewodniczyć będzie Ksiądz Kanonik Adam Kosmała, Proboszcz Parafii Konkatedralnej w Ostrowie Wlkp. Uroczystość odpustową rozpoczniemy w sobotę 7 sierpnia Mszą świętą i procesją o godz. 18.00. W niedzielę na ołtarzu z racji Odpustu będą wystawione relikwie Św. Wawrzyńca. Ze względu na trwającą pandemię nie będzie tradycyjnego uczczenia relikwii. W związku z procesjami proszę Panów Strażaków do niesienia baldachimu. Proszę też Parafian z Chynowej od nr 76 do 124 i domy przy szosie od nr 207 do 218 w sobotę na godz. 18.00 i w niedzielę na godz. 12.00 do niesienia wszystkich sztandarów i feretronów. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków i dzieci I Komunijne do udziału w procesji, tak jak podczas Bożego Ciała. Bardzo proszę o udekorowanie domów flagami.

2. Odpust dla całej Parafii jest przeżyciem religijnym, dlatego proszę wszystkich Parafian o przystąpienie do Sakramentu Pokuty, zwłaszcza tych Parafian, którzy nie przystąpili jeszcze do spowiedzi wielkanocnej. Okazja do spowiedzi będzie w sobotę 7 sierpnia od godz. 8.30 do 9.30 i od godz. 17.00 do 18.00. O godz. 9.30 serdecznie zapraszam na Mszę świętą wszystkich chorych i starszych Parafian. Podczas tej Mszy świętej będzie udzielany Sakrament Chorych. Po Mszy świętej zapraszamy wszystkich chorych i starszych Parafian na spotkanie przy kawie do „Betanii Chynowskiej”. Zespołowi charytatywnemu dziękuję za przygotowanie tego spotkania. W tym dniu przypada również I Sobota Miesiąca, dlatego zapraszam na Różaniec Fatimski o godz. 8.30.

3. Sprzątanie w kościele i wokół kościoła będzie w czwartek od godz. 9.00. Na sprzątanie zapraszam Parafian z Przygodziczek od numeru 55 do końca.

4. W środę 4 sierpnia od godziny 9.00 będą odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Nowych chorych proszę zgłaszać w zakrystii.

5. Rozpoczął się miesiąc sierpień, który tradycyjnie jest miesiącem abstynencji. Włączmy się w modlitwę o trzeźwość naszego narodu i podejmijmy dobrowolną abstynencję jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa.

6. Z racji I piątku miesiąca będzie następujący porządek spowiedzi: w czwartek od godz. 17.30 dla tych, którzy ukończyli klasę V, VI i VII, w piątek od godz. 17.30 dla dzieci I komunijnych, tych, którzy ukończyli klasę IV i VIII, młodzież i dorośli.

7. 8 sierpnia wieczorem przybędzie do naszej Parafii po raz drugi Diecezjalna Piesza Pielgrzymka z Koźmina na Jasną Górę. Z racji trwającej pandemii pielgrzymi będą nocować w Szkole Podstawowej w Chynowej. Istnieje możliwość dołączenia do tej Grupy i pielgrzymowania wspólnie do Częstochowy.

8. W tym tygodniu biuro parafialne czynne wyjątkowo w czwartek od godz. 15.00 do 16.30.

9. Przed kościołem do nabycia „Opiekun”, „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, są też „Misyjne Drogi”. Zachęcam do nabycia i lektury czasopism religijnych.

10. W związku z trwającą pandemią Wojewoda Wielkopolski wystosował apel dotyczący szczepień skierowany do mieszkańców Województwa Wielkopolskiego. Z treścią apelu można zapoznać się w gablocie parafialnej.

Proboszcz Parafii w Chynowej