Ogłoszenia duszpasterskie na III tydzień Okresu Zwykłego

22 - 29 stycznia 2022 r.

1.     Podaję plan kolędy na ostatnie dni (do 1 lutego):

·        wtorek 24 stycznia 2023 r.: Bogufałów Zanorcie – od Państwa Machołów (nr 64), do Chynowa - Państwa Szychów Skowrońskich do Państwa Chłopek (nr 78). Rozpoczęcie kolędy od godz. 14.00. Samochód proszę na godz. 13.50.

·        środa 25 stycznia 2023 r.: Chynowa – od Państwa Gąsiorków (nr 88), Krawczyków, Pacynów do Pani Krystyny Guździoł (nr 83). Rozpoczęcie kolędy od godz. 14.00. Samochód proszę na godz. 13.50.

·        czwartek 26 stycznia 2023 r.: Chynowa Lipie – od Państwa Pausiów (nr 179), Jurgów, Rasiaków do Państwa Gabrysiów i Świgulskich (nr 194). Rozpoczęcie kolędy od godz. 14.00. Samochód proszę na godz. 13.50.

·        piątek 27 stycznia 2023 r.: Chynowa Lipie – od Państwa Kalinów (nr 195), Matłoków Szukalskich do Państwa Stodolskich i Pacynów (nr 177A). Rozpoczęcie kolędy od godz. 14.00. Samochód proszę na godz. 13.50.

·        sobota 28 stycznia 2023 r.: Chynowa – od Pani Łucji Gabryś (nr 168), Państwa Marczyków, do Państwa Mrulów i Armanowskich (nr 210). Rozpoczęcie kolędy od godz. 9.00. Samochód proszę na godz. 8.50.

·        poniedziałek 30 stycznia 2023 r.: Chynowa – Od Państwa Mazurkiewiczów (nr 210B), Wojtczaków, Pudysów, Pani Krystyny Krawczyk do Państwa Wojtkowskich (nr 218). Rozpoczęcie kolędy od godz. 14.00. Samochód proszę na godz. 13.50.

·        wtorek 31 stycznia 2023 r.: Chynowa Kwiatków – od Państwa Piwoniów (nr 159), Pawlaków do Państwa Pieców i Dardasów (nr 156). Rozpoczęcie kolędy od godz. 14.00. Samochód proszę na godz. 13.50.

·        środa 1 lutego 2023 r.: Chynowa Kwiatków – Od Państwa Grzesiaków (nr 108), Matuszczaków, do Państwa Bartników (nr 157A). Rozpoczęcie kolędy od godz. 14.00. Samochód proszę na godz. 13.50.

2.     Dzisiejsza III niedziela zwykła obchodzona jest w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Inicjatywa ta ma sprawić, aby we wszystkich wierzących wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego. Ojciec Święty, ustanawiając Niedzielę Słowa Bożego, akcentuje rolę Kościoła jako wspólnoty, w której Słowo Boże winno być odczytywane, rozważane, kontemplowane i którym Kościół się modli. W indywidualnym jak i wspólnotowym rozważaniu Pisma Świętego może być pomocna aplikacja „Dzieło Biblijne”. Aplikacja zawiera naukowy komentarz do wszystkich czytań, łącznie z Psalmem. Jest ona pomocą dla wszystkich, którzy pragną czytać i rozważać Słowo Boże. Zachęcam do zainstalowania tej aplikacji biblijnej na swój telefon lub tablet. Także nasza diecezjalna telewizja internetowa Dom Józefa codziennie publikuje krótkie rozważanie Słowa Bożego z liturgii dnia. Zachęcam do korzystania z tych rozważań jako narzędzia do spotkania ze Słowem Bożym: www.domjozefa.tv.

3.     W środę 25 stycznia przypada II rocznica nominacji bpa Damiana Bryla na biskupa kaliskiego. W tym dniu otoczmy Księdza Biskupa szczególną modlitwą.

4.     W dniach od 18 do 25 stycznia obchodzimy w całym Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w tym czasie o tej ważnej intencji w naszych modlitwach, „aby nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz”. Program obchodów tego Tygodnia w naszej Diecezji znajdziemy na naszej stronie internetowej i na plakacie w gablocie.

5.     W czwartek 26 stycznia w Kościele katolickim w Polsce będziemy obchodzić Dzień Islamu, który służy przezwyciężaniu niechęci i uprzedzeń między chrześcijanami a muzułmanami. Tegoroczne obchody odbędą się pod hasłem „Chrześcijanie i muzułmanie: dzieląc radości i smutki”.

6.     W ubiegłą trzecią niedzielę miesiąca na ogrzewanie naszego kościoła zebraliśmy 2990 zł + 150 zł przesłane od indywidualnego ofiarodawcy na konto parafialne. Bóg zapłać za złożone ofiary.

7.     W tym tygodniu biuro parafialne czynne wyjątkowo w poniedziałek od godz. 16.00 do 17.30.

8.     Przed kościołem do nabycia „Opiekun”, „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, są też „Misyjne Drogi”.

Proboszcz Parafii w Chynowej