Ogłoszenia duszpasterskie na II Tydzień Adwentu
5 - 12 grudnia 2021 r.

1. W dzisiejszą niedzielę jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Z tej okazji odbędzie się po Mszy świętej zbiórka ofiar do puszek. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. W środę 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny kończy się ogłoszony w całym Kościele przez Papieża Franciszka Rok Świętego Józefa. Uroczyste zakończenie tego Roku odbędzie się w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. O godz. 11.00 odbędzie się konferencja, a po niej o godz. 12.00 Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Kaliskiego Damiana Bryla. Zapraszamy do udziału lub łączności duchowej za pośrednictwem Radia Rodzina i Telewizji Internetowej Dom Józefa. W tym dniu w naszej Parafii podczas Mszy świętej o godz. 9.30 i o godz. 18.00 dokonamy Aktu Zawierzenia Świętemu Józefowi.
  3. W czwartek o godz. 20.30 zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego.
  4. W ubiegłą niedzielę była składka na ogrzewanie naszego kościoła. Zebraliśmy 2450 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  5. Pod chórem są do nabycia świece wigilijne w cenie 8 zł. Ofiary z zakupu świec przeznaczone są na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom organizowane przez Caritas. Pod chórem są również poświęcone opłatki wigilijne.
  6. W tym tygodniu biuro parafialne czynne w sobotę od godz. 9.00 do 11.00.
  7. Przed kościołem do nabycia nowy numer „Opiekuna”, „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”, są też „Misyjne Drogi”. Zachęcam do nabycia i lektury czasopism religijnych.
  8. W minionym tygodniu odeszli z naszej Parafii do Domu Ojca † Joanna Piec i † Jan Marczyk z Chynowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Proboszcz Parafii w Chynowej