Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą

2 - 9 października 2022 r.

1.     W poniedziałek będziemy obchodzić uroczystość 85 Rocznicy Poświęcenia naszego Kościoła Parafialnego. Zapraszam wszystkich Parafian do modlitwy dziękczynnej za dar naszego Kościoła na Mszy świętej o godz. 9.30 a zwłaszcza na Mszy o godz. 18.30.

2.     W środę od 9.00 będą odwiedziny chorych naszej Parafii. Nowych chorych proszę zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.

3.     W I Czwartek października w łączności modlitewnej ze wszystkimi parafiami Diecezji za wstawiennictwem świętego Józefa rozpocznie się Diecezjalna nowenna o powołania kapłańskie. Nowenna będzie trwała dziewięć miesięcy – do czerwca 2023 r. Zapraszam więc na adorację Najświętszego Sakramentu i nowennę połączoną z Różańcem od godz. 17.30.

4.     W czwartek o godz. 20.30 zapraszam na Krąg Biblijny.

5.     W piątek 7 października będziemy obchodzić święto Matki Bożej Różańcowej. Msza święta o godz. 18.00, a następnie Różaniec. Serdecznie zapraszam rodziców z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci otrzymają w tym dniu poświęcone Różańce. Rodziców wraz z dziećmi proszę o zajęcie miejsc w pierwszych ławkach kościoła.

6.     W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Porządek Spowiedzi będzie następujący: w czwartek od godz. 17.30 kl. VII i VIII; w piątek od godz. 17.00 kl. IV, V, VI, młodzież i dorośli.

7.     Przypominam, że Konferencja Episkopatu Polski w 2020 r. wydała dokument zawierający tekst integralny modlitw ujednoliconych w języku polskim. Celem tego dokumentu jest nie tylko ujednolicenie odmawianych modlitw, ale także wyeliminowanie błędnych form, których czasami używają wierni. Dotyczy to między innymi modlitwy „Zdrowaś Maryjo łaski pełna” (a nie „Zdrowaś Mario łaskiś pełna”) i „Święta Maryjo”, (a nie „Święta Mario”). Pełny tekst dokumentu znajduje się na stronie internetowej naszej Parafii.

8.     W tym tygodniu biuro parafialne czynne w sobotę od godz. 9.00 do 11.00.

9.     Przed kościołem do nabycia „Opiekun”, „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, są też „Misyjne Drogi”. Zachęcam do nabycia i lektury czasopism religijnych.

Proboszcz Parafii w Chynowej