Ogłoszenia duszpasterskie na XXV tydzień Okresu Zwykłego

20 - 27 września 2020 r.

1. Jak co roku Święto Podwyższenia Krzyża jest w naszej Diecezji okazją byśmy po raz kolejny zgromadzili się pod Krzyżem Jubileuszowym. Wielokrotnie w czasach zarazy to właśnie znak Krzyża, do którego przychodzili ufnie wierzący ludzie, stawał się znakiem uzdrowienia, ocalenia i ratunku. Spotkanie odbędzie się w dzisiejszą niedzielę według następującego programu:

godz. 14.30 – Nabożeństwo przebłagalne przy relikwiach Krzyża Świętego;

godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa.

1. Fundacja „Warto Żyć dla Kogoś” oraz Zespół Charytatywny naszej Parafii przy wsparciu Koła Gospodyń Wiejskich i Szkoły Podstawowej w Chynowej informują, że w ubiegłą niedzielę podczas Wydarzenia Charytatywnego „Słodka – Boża Cegiełka dla chorej Wiktorii Gabryś” z Chynowej, do puszek zebrano 9060,50 zł. Dodatkowo na ręce Rodziców Wiktorii przekazano od Grupy Charytatywnej 600 zł i od Szkoły Podstawowej z Chynowej 500 zł. W imieniu Wiktorii i Rodziców serdeczne Bóg zapłać za wsparcie i zorganizowanie zbiórki. Zbiórka na rzecz chorej Wiktorii kończy się w dzisiejszą niedzielę 20 września o godz. 19.00 koncertem charytatywnym w Sali GOK w Przygodzicach. Organizatorzy zapraszają do udziału. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  2. Serdecznie zapraszam chłopców, którzy chcą zostać ministrantami (także młodszych z klasy I, II i III oraz starszych) a także dziewczynki, które chcą zostać lektorkami. Proszę zgłaszać się w zakrystii.
  3. W dzisiejszą niedzielę jest składka inwestycyjna. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  4. W czwartek o godz. 20.00 odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszam wszystkich, którzy pragną słuchać Bożego Słowa i dzielić się nim we wspólnocie.
  5. W piątek o godz. 15.00 w odbędzie się katecheza dla dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Migrantów i Uchodźców. W tym dniu będzie zbiórka do puszek jako wsparcie i gest solidarności z uchodźcami, którzy ucierpieli w wyniku pożaru obozu na wyspie Lesbos.
  7. Informuję, że ze względu na nasz udział w rekolekcjach kapłańskich w Kaliszu Msza święta w poniedziałek i w środę będzie wcześniej, czyli o godz. 18.00.
  8. W tym tygodniu biuro parafialne czynne w sobotę od godz. 9.00 do 11.00.
  9. Przed kościołem do nabycia „Opiekun”, „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki” i „Misyjne Drogi”. Zachęcam do nabycia i lektury czasopism religijnych, zwłaszcza nowych tytułów. Są już kalendarze Diecezjalne na rok 2021 z fotografiami Prymasa Tysiąclecia w Diecezji Kaliskiej w cenie 5 zł jako cegiełka na utrzymanie i funkcjonowanie Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu.
  10. Na przełomie września i października 2020 r. w Parafii Chlewo odbędzie się Kurs Przedmałżeński. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie.

Proboszcz Parafii w Chynowej