Parafia św. Wawrzyńca w Chynowej

Chynowa 72, 63-421 Przygodzice
  (+48) 62 739 82 19

  biuro@parafiachynowa.pl

Skontaktuj się z nami przez
formularz  

Msze święte

niedziela godz. 8.00; 10.00; 11.30

dni powszednie godz. 18.00 (wtorek godz. 7.00)

sobota    17.30

święta zniesione    9.30, 18.00

kancelaria parafialna

Czynna w: 

sobotę od godz. 9.00 do godz. 11.00

« Wróć

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie II tydzień Okresu Zwykłego

17 - 25 stycznia 2021 r.

 

  1. W dniach od 18 do 25 stycznia będziemy obchodzić w całym Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w tym czasie o tej ważnej intencji w naszych modlitwach, „aby nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz”.
  2. Mając na uwadze trwające wciąż zagrożenie zdrowia i życia spowodowane pandemią, Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś, Administrator Apostolski Diecezji Kaliskiej przedłuża udzielenie dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta nakazane do dnia do dnia 31 stycznia 2021 r. wszystkim wiernym diecezji kaliskiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie. Szczegóły dotyczące dyspensy są na stronie internetowej Parafii.
  3. W niedzielę Msza święta o godz. 11.30 jest transmitowana z naszego kościoła w internecie poprzez stronę parafialną www.parafiachynowa.pl
  4. W dzisiejszą trzecią niedzielę miesiąca jest składka na ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  5. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski w przyszłą niedzielę będzie zbiórka ofiar do puszek jako wsparcie i gest solidarności z poszkodowanymi w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji.
  6. W czwartek o godz. 20.00 odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszam wszystkich, którzy pragną słuchać Bożego Słowa i dzielić się nim we wspólnocie.
  7. W piątek o godz. 15.00 odbędzie się katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
  8. Decyzją Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia, Administratora Apostolskiego Diecezji Kaliskiej, odwiedziny indywidualne wiernych w domach, zwane tradycyjnie kolędą, można będzie rozpocząć dopiero po zmianie regulacji sanitarnych związanych z pandemią, być może w marcu lub w kwietniu 2021 r.
  9. W tym tygodniu biuro parafialne czynne w sobotę od godz. 9.00 do 11.00.
  10. Przed kościołem do nabycia nowy numer „Opiekuna”, „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Są też „Mały Przewodnik Katolicki” i „Misyjne Drogi”. Zachęcam do nabycia i lektury czasopism religijnych.

 

                                                                                                              

                                                                                                            Proboszcz Parafii w Chynowej