dni powszednie godz. 18.30 (wtorek i czwartek godz. 7.00)

sobota    18.00,

sobotę od godz. 9.00 do 11.00

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Tydzień Zwykły

12 - 19 września 2021 r.

1. Komunikat Biskupa Łukasza Buzuna, Biskupa Pomocniczego Diecezji Kaliskiej.

Jak co roku w miesiącu wrześniu w całym Kościele obchodzić będziemy Święto Podwyższenia Krzyża. W naszej diecezji już od ponad 20 lat gromadzimy się w niedzielę po tym święcie u stóp Góry Krzyża Jubileuszowego – w tym roku będzie to niedziela 19 września. Po wielu miesiącach zmagań się z doświadczeniem pandemii pragniemy stanąć jako pielgrzymi u stóp Chrystusowego Krzyża, aby błagać Miłosiernego Boga o zatrzymanie pandemii oraz wszelkiego zła, które dotknęło całą ludzkość, prosić za wszystkich chorych na COVID 19 oraz za całą służbę zdrowia zaangażowaną w walkę z epidemią. Pragniemy aby to spotkanie było wyrazem naszej solidarności i braterskiej miłości chrześcijańskiej. Zgromadźmy się zatem na wspólnej modlitwie pod Krzyżem Jubileuszowym.

Spotkanie odbędzie się wg następującego programu:

• godz. 14.00 – 15.00 - Czuwanie modlitewne przy relikwiach Krzyża Świętego w intencji przebłagalnej i wynagradzającej za grzechy świata oraz z prośbą o ustanie pandemii, za osoby chore i zmarłe na skutek COVID 19 oraz za wszystkie służby medyczne zaangażowane w walkę z epidemią.

• godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i uroczysta Msza św. pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Damiana Bryla.

1. W dzisiejszą niedzielę o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Elżbiety Czackiej, niewidomej założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Msza święta będzie transmitowana w Telewizji Polskiej i w Telewizji TRWAM. Zachęcam do modlitwy dziękczynnej za dar nowych błogosławionych.

2. W dzisiejszą niedzielę w naszej Ojczyźnie rozpoczynamy XI Tydzień Wychowania. Spojrzymy na dzieło wychowania w świetle osoby św. Józefa i Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Podejmiemy zamyślenie nad tajemnicą „Blasku ojcostwa”. Módlmy się w intencji wszystkich wychowawców, nauczycieli i katechetów.

3. W ubiegłą niedzielę z okazji Dnia Solidarności z Afgańczykami zebraliśmy do puszek 756 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

4. W czwartek o godz. 20.30 odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszam wszystkich, którzy pragną słuchać Bożego Słowa i dzielić się nim we wspólnocie.

5. W sobotę 25 września odbędzie się autokarowa pielgrzymka do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Zapraszam na tę pielgrzymkę rodziców z dziećmi, które przystąpiły do I Komunii świętej w tym roku oraz w zeszłym roku. Koszt 12 zł od osoby. Zapisy po Mszy świętej w zakrystii.

6. W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca będzie składka inwestycyjna. Bóg zapłać za złożone ofiary.

7. W tym tygodniu biuro parafialne czynne w sobotę od godz. 9.00 do 11.00.

8. Przed kościołem do nabycia nowy numer „Opiekuna” (nowa cena 3,50 zł), „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” „Niedzieli”, są też „Misyjne Drogi”. Zachęcam do nabycia i lektury czasopism religijnych.

Proboszcz Parafii w Chynowej