Parafia św. Wawrzyńca w Chynowej

Chynowa 72, 63-421 Przygodzice
  (+48) 62 739 82 19

  biuro@parafiachynowa.pl

Skontaktuj się z nami przez
formularz  

Msze święte

niedziela godz. 7.30; 9.30; 11.00

dni powszednie godz. 18.30 (wtorek godz. 7.00)

sobota    18.00

święta zniesione    9.30, 18.30

kancelaria parafialna

Czynna w: 

sobotę od godz. 9.00 do godz. 11.00

« Wróć

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na XXV tydzień Okresu Zwykłego

20 - 27 września 2020 r.

 

 1. Jak co roku Święto Podwyższenia Krzyża jest w naszej Diecezji okazją byśmy po raz kolejny zgromadzili się pod Krzyżem Jubileuszowym. Wielokrotnie w czasach zarazy to właśnie znak Krzyża, do którego przychodzili ufnie wierzący ludzie, stawał się znakiem uzdrowienia, ocalenia i ratunku. Spotkanie odbędzie się w dzisiejszą niedzielę według następującego programu:

godz. 14.30 – Nabożeństwo przebłagalne przy relikwiach Krzyża Świętego;

godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa.

 1. Fundacja „Warto Żyć dla Kogoś” oraz Zespół Charytatywny naszej Parafii przy wsparciu Koła Gospodyń Wiejskich i Szkoły Podstawowej w Chynowej informują, że w ubiegłą niedzielę podczas Wydarzenia Charytatywnego „Słodka – Boża Cegiełka dla chorej Wiktorii Gabryś” z Chynowej, do puszek zebrano 9060,50 zł. Dodatkowo na ręce Rodziców Wiktorii przekazano od Grupy Charytatywnej 600 zł i od Szkoły Podstawowej z Chynowej 500 zł. W imieniu Wiktorii i Rodziców serdeczne Bóg zapłać za wsparcie i zorganizowanie zbiórki. Zbiórka na rzecz chorej Wiktorii kończy się w dzisiejszą niedzielę 20 września o godz. 19.00 koncertem charytatywnym w Sali GOK w Przygodzicach. Organizatorzy zapraszają do udziału. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 2. Serdecznie zapraszam chłopców, którzy chcą zostać ministrantami (także młodszych z klasy I, II i III oraz starszych) a także dziewczynki, które chcą zostać lektorkami. Proszę zgłaszać się w zakrystii.
 3. W dzisiejszą niedzielę jest składka inwestycyjna. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 4. W czwartek o godz. 20.00 odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszam wszystkich, którzy pragną słuchać Bożego Słowa i dzielić się nim we wspólnocie.
 5. W piątek o godz. 15.00 w odbędzie się katecheza dla dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Migrantów i Uchodźców. W tym dniu będzie zbiórka do puszek jako wsparcie i gest solidarności z uchodźcami, którzy ucierpieli w wyniku pożaru obozu na wyspie Lesbos.
 7. Informuję, że ze względu na nasz udział w rekolekcjach kapłańskich w Kaliszu Msza święta w poniedziałek i w środę będzie wcześniej, czyli o godz. 18.00.
 8. W tym tygodniu biuro parafialne czynne w sobotę od godz. 9.00 do 11.00.
 9. Przed kościołem do nabycia „Opiekun”, „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dla dzieci „Mały Przewodnik Katolicki” i „Misyjne Drogi”. Zachęcam do nabycia i lektury czasopism religijnych, zwłaszcza nowych tytułów. Są już kalendarze Diecezjalne na rok 2021 z fotografiami Prymasa Tysiąclecia w Diecezji Kaliskiej w cenie 5 zł jako cegiełka na utrzymanie i funkcjonowanie Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu.
 10. Na przełomie września i października 2020 r. w Parafii Chlewo odbędzie się Kurs Przedmałżeński. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie.

 

 

                                                                                                              

                                                                                                            Proboszcz Parafii w Chynowej