Parafia św. Wawrzyńca w Chynowej

Chynowa 72, 63-421 Przygodzice
  (+48) 62 739 82 19

  biuro@parafiachynowa.pl

Skontaktuj się z nami przez
formularz  

Msze święte

niedziela godz. 7.30; 9.30; 11.00

dni powszednie godz. 18.30 (wtorek i czwartek godz. 7.00)

sobota    18.00, 

święta zniesione    9.30, 18.30

kancelaria parafialna

Czynna w: 

Wczwartek od godz. 15.00 do godz. 16.30

« Wróć

Wszystkich świętych na cmentarzu

   Po Mszy świętej o godz. 14.00 cała Parafia spotkała się na cmentarzu. Przeszliśmy procesyjnie do Krzyża modląc się za naszych zmarłych. Przy krzyżu słowo wygłosił Ksiądz Edward Wala z Domu Emerytów w Ostrowie Wlkp.

Podczas modlitwy na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych została poświęcona nowa figura Niepokalanej Maryi Panny umieszczona na nagrobku Ś.p. Księdza Kanonika Sylwestra Koniecznego. Figura ta jest rzeźbą ze szwedzkiego granitu Curu Gray i wykonana została przez artystę rzeźbiarza Piotra Chmielowca z Franklinowa. Figura została ufundowana przez Parafian z pieniędzy, które pozostały ze zbiórki na nagrobek Ś.p. Księdza Prałata Edmunda Sieczki. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom z Parafii.

Galeria zdjęć