Parafia św. Wawrzyńca w Chynowej

Chynowa 72, 63-421 Przygodzice
  (+48) 62 739 82 19

  biuro@parafiachynowa.pl

Skontaktuj się z nami przez
formularz  

Msze święte

niedziela godz. 7.30; 9.30; 11.00

dni powszednie godz. 18.30 (wtorek i czwartek godz. 7.00)

sobota    18.00, 

święta zniesione    9.30, 18.30

kancelaria parafialna

Czynna w: 

Wczwartek od godz. 15.00 do godz. 16.30

« Wróć

Nowy Proboszcz w Parafii

Od 1 lipca parafia pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Chynowej dekretem Ks. Biskupa Ordynariusza ma nowego Proboszcza. Jest nim Ks. Kanonik dr Przemysław Talaga. W niedzielę 5 lipca odbyła się uroczysta Msza św. wprowadzająca nowego Proboszcza do parafii. Uroczystego wprowadzenia dokonał w imieniu Ks. Biskupa Dziekan Dekanatu Mikstackiego Krzysztof Ordziniak. Na Mszy św. był obecny Ksiądz Biskup Teofil Wilski, Biskup Pomocniczy Senior naszej Diecezji, jak również Ksiądz Prałat Edmund Sieczka, poprzedni Proboszcz parafii w Chynowej. Na uroczystym wprowadzeniu byli obecni także rodzice Ks. Przemysława.

Parafianie z wielką serdecznością przywitali nowego Proboszcza, przedstawiciele dzieci, młodzieży i dorosłych parafian powiedzieli kilka słów i wręczyli Księdzu Proboszczowi kwiaty.

Autorzy zdjęć: Ewa Kotowska - Rasiak i Anita Djoniziak

Galeria zdjęć